fi_FI
  • sv_SE ?>
  • ?>

Ostoskori:

0 tuotetta - 0,00 €
Ostoskori on tyhjä.

Edullinen varaosakauppa!

Lisää kuvia

JÄÄHDYTIN

Esittely



Yleensä jäähdyttimestä puhuttaessa tarkoitetaan moottorin jäähdytysnesteen/veden jäähdyttäjää. Jäähdyttimen läpi virtaava kylmä ilma siirtää lämpöenergiaa jäähdyttimen sisällä virtaavasta jäähdytinnesteestä pois ja viilentää siten moottoria.

Jäähdyttimen ohessa on yleensä myös tuuletin eli flekti, joka varmistaa riittävän jäähdytyksen myös silloin kun auto on paikoillaan. Tuuletin pyörii nykyaikaisessa autossa yleensä sähkömoottorin voimalla ja kytkeytyy päälle vasta sitten, kun jäähdytysnesteen lämpötila nousee riittävän korkealle.

Jäähdytin on olennainen osa moottorin kestävyyden kannalta, hyvin toimiva jäähdytin pitää huolen siitä että moottori ei ylikuumene, talviaikaan kannattaa myös tarkistaa että jäähdytysnesteen pakkasen kesto on riittävä.

Toimitusaika: 1-9 pv

Normaali Hinta: 181,00 €

Alennettu Hinta: 81,84 €

TAI

Lisätietoja



BMW

3 (E46) 02/1998 - 02/2005
3 CABRIOLET (E46) 04/2000 – 09/2006
3 COMPACT (E46) 06/2001 - 02/2005
3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006
3 TOURING (E46) 10/1999 - 02/2005
Z4 (E85) 02/2003 – 04/2009
Z4 COUPE (E86) 03/2006 – 04/2009

Tekniset tiedot

Nimi JÄÄHDYTIN
Tuotenumero 004-017-0032
Pituus (mm) 581
Leveys (mm) 438
Syvyys (mm) 32
Vaihteisto Aut / Man
Yhteensopivat automallit BMW 3 (E46) 02/1998 - 02/2005,
BMW 3 CABRIOLET (E46) 04/2000 – 09/2006,
BMW 3 COMPACT (E46) 06/2001 - 02/2005,
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 318 CI (87KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 318 CI (110KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 318 CI (105KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 320 CD (110KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 320 CI (110KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 320 CI (125KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 323 CI (125KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 325 CI (141KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 328 CI (142KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 330 CD (150KW),
BMW 3 COUPE (E46) 04/1999 – 08/2006 330 CI (170KW),
BMW 3 TOURING (E46) 10/1999 - 02/2005,
BMW Z4 (E85) 02/2003 – 04/2009,
BMW Z4 COUPE (E86) 03/2006 – 04/2009
Vertailukoodit NISSENS 60782A
ATOY 60782K
OE 17119071518
4SEASONS 104075
4SEASONS 104053
AKG 47620230000
AKG 47620220000
AKS DASIS 1403901
AKS DASIS 050390N
AKS DASIS 050004N
ALPI 17117513922
ALPI 1711.9.071.519
ALPI 1711.9.071.518
ALPI 1436242
ALPI 9.071.519
ALPI 9.071.518
ALPI 7513922
ARD BMW5490
ARD 310144
AVA BWA2278
AVA BWA2205
AVA BW2278
AVA BW2205
BH SERVICE 040871
BH SERVICE 8MK376716271
BH SERVICE 8MK376716261
BH SERVICE 8MK376716251
BH SERVICE 8MK376716244
BH SERVICE 8MK376716241
BH SERVICE 376716271
BMW 1436242
BMW 9.071.519
BMW 9.071.518
BMW 7513922
BMW 17117513922
BMW 1711.9.071.519
BMW 1711.9.071.518
DENSO DRM05069
FRIGAIR 01023075
FRIGAIR 01023074
FIXUS 206-60782
GERI 18765
GERI 18779
GERI 18777
GERI 18766
J. DEUS RA0050760
J. DEUS RA0050560
MAG 350213857000
NRF 51580
NRF 51577
QUINT QER1900
SCHLIECKMA 60062205
VALEO 734276
VALEO 234276
VALEO 734589
WEZEL 06002209
WEZEL 06002205