fi_FI
  • sv_SE ?>
  • ?>

Ostoskori:

0 tuotetta - 0,00 €
Ostoskori on tyhjä.

Edullinen varaosakauppa!

Lisää kuvia

JÄÄHDYTIN

Esittely



Yleensä jäähdyttimestä puhuttaessa tarkoitetaan moottorin jäähdytysnesteen/veden jäähdyttäjää. Jäähdyttimen läpi virtaava kylmä ilma siirtää lämpöenergiaa jäähdyttimen sisällä virtaavasta jäähdytinnesteestä pois ja viilentää siten moottoria.

Jäähdyttimen ohessa on yleensä myös tuuletin eli flekti, joka varmistaa riittävän jäähdytyksen myös silloin kun auto on paikoillaan. Tuuletin pyörii nykyaikaisessa autossa yleensä sähkömoottorin voimalla ja kytkeytyy päälle vasta sitten, kun jäähdytysnesteen lämpötila nousee riittävän korkealle.

Jäähdytin on olennainen osa moottorin kestävyyden kannalta, hyvin toimiva jäähdytin pitää huolen siitä että moottori ei ylikuumene, talviaikaan kannattaa myös tarkistaa että jäähdytysnesteen pakkasen kesto on riittävä.

Toimitusaika: 1-9 pv

Normaali Hinta: 197,16 €

Alennettu Hinta: 135,97 €

TAI

Lisätietoja



AUDI

A3 (8P1) 05/2003 - 08/2012
A3 CABRIOLET (8P7) 04/2008 - 05/2013
A3 SPORTBACK (8PA) 09/2004 - 03/2013
TT (8J3) 08/2006 - 06/2014
TT ROADSTER (8J9) 03/2007 - 06/2014



SEAT

ALTEA XL (5P5, 5P8) 10/2006 --
LEON (1P1) 05/2005 – 08/2012



VOLKSWAGEN
 
BEETLE (5C1) 04/2011 --
EOS (1F7, 1F8) 03/2006 – 12/2016
GOLF PLUS (5M1, 521) 01/2005 --
GOLF V (1K1) 10/2003 - 02/2009
GOLF V VARIANT (1K5) 06/2007 - 07/2009
GOLF VI (5K1) 10/2008 - 05/2013
JETTA III (1K2) 08/2005 - 10/2010
JETTA IV (162) 10/2010 --
PASSAT (3C2) 03/2005 - 11/2010
PASSAT (362) 08/2010 – 10/2014
PASSAT ALLTRACK (365) 01/2012 --
PASSAT CC (357) 06/2008 - 01/2012
PASSAT VARIANT (3C5) 08/2005 - 10/2011
PASSAT VARIANT (365) 08/2010 – 10/2014
SCIROCCO (137, 138) 05/2008 --
TOURAN (1T1, 1T2) 02/2003 - 05/2010
TOURAN (1T3) 05/2010 --

Tekniset tiedot

Nimi JÄÄHDYTIN
Tuotenumero 053-017-0064
Pituus (mm) 650
Leveys (mm) 451
Syvyys (mm) 34
Vaihteisto Manuaali
Yhteensopivat automallit AUDI A3 (8P1) 05/2003 - 08/2012 1.8 TFSI (118KW) BYT, BZB, CDAA,
AUDI A3 CABRIOLET (8P7) 04/2008 - 05/2013 2.0 TFSI (147KW) CAWB, CCZA, CBFA,
AUDI A3 SPORTBACK (8PA) 09/2004 - 03/2013 1.8 TFSI (118KW) BYT, BZB, CDAA,
AUDI TT (8J3) 08/2006 - 06/2014 2.0 TFSI (147KW) BWA, BPY, CCZA, CCTA,
AUDI TT (8J3) 08/2006 - 06/2014 2.0 TFSI QUATTRO (147KW) BWA, CCZA,
AUDI TT ROADSTER (8J9) 03/2007 - 06/2014 2.0 TFSI (147KW) BWA, BPY, CCZA, CCTA,
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 10/2006 -- 2.0 TFSI 4X4 (155KW) CCZB,
SEAT LEON (1P1) 05/2005 – 08/2012 2.0 TFSI (155KW) CCZB,
VW BEETLE (5C1) 04/2011 -- 2.0 TSI (147KW) CBFA, CCZA, CCTA,
VW EOS (1F7, 1F8) 03/2006 – 12/2016 2.0 TFSI (147KW) BWA, BPY, CAWB, CCTA, CBFA, CCZA,
VW EOS (1F7, 1F8) 03/2006 – 12/2016 2.0 TSI (155KW) CCZB,
VW GOLF PLUS (5M1, 521) 01/2005 -- 1.4 TSI (103KW) BMY,
VW GOLF PLUS (5M1, 521) 01/2005 -- 1.4 TSI (125KW) BLG,
VW GOLF V (1K1) 10/2003 - 02/2009 1.4 TSI (103KW) BMY,
VW GOLF V (1K1) 10/2003 - 02/2009 1.4 TSI (125KW) BLG,
VW GOLF V (1K1) 10/2003 - 02/2009 2.0 GTI (147KW) BWA, BPY, CAWB, CCTA, CBFA, AXX,
VW GOLF V VARIANT (1K5) 06/2007 - 07/2009 1.4 TSI (103KW) BMY,
VW GOLF V VARIANT (1K5) 06/2007 - 07/2009 1.4 TSI (125KW) BLG,
VW GOLF VI (5K1) 10/2008 - 05/2013 2.0 GTI (147KW) CCTA, CBFA, CCZA,
VW GOLF VI (5K1) 10/2008 - 05/2013 2.0 GTI (155KW) CCZB,
VW JETTA III (1K2) 08/2005 - 10/2010 1.4 TSI (103KW) BMY,
VW JETTA III (1K2) 08/2005 - 10/2010 1.4 TSI (125KW) BLG,
VW JETTA IV (162) 10/2010 -- 2.0 TSI (147KW) CCTA, CBFA, CCZA,
VW PASSAT (3C2) 03/2005 - 11/2010 1.4 TSI ECOFUEL (110KW) CDGA,
VW PASSAT (3C2) 03/2005 - 11/2010 1.8 TSI (118KW) BZB, CDAA,
VW PASSAT (362) 08/2010 – 10/2014 1.4 TSI ECOFUEL (110KW) CDGA,
VW PASSAT (362) 08/2010 – 10/2014 1.4 TSI MULTIFUEL (118KW) CKMA,
VW PASSAT (362) 08/2010 – 10/2014 1.8 TSI (118KW) CDAA,
VW PASSAT (362) 08/2010 – 10/2014 2.0 TSI (155KW) CCZB,
VW PASSAT ALLTRACK (365) 01/2012 -- 2.0 TSI 4MOTION (155KW) CCZB,
VW PASSAT CC (357) 06/2008 - 01/2012 1.4 TSI MULTIFUEL (118KW) CKMA,
VW PASSAT CC (357) 06/2008 - 01/2012 1.8 TSI (118KW) BZB, CDAA,
VW PASSAT CC (357) 06/2008 - 01/2012 2.0 TSI (155KW) CCZB,
VW PASSAT CC (357) 06/2008 - 01/2012 2.0 TSI (147KW) CAWB, CCTA, CBFA, CCZA,
VW PASSAT VARIANT (3C5) 08/2005 - 10/2011 1.4 TSI ECOFUEL (110KW) CDGA,
VW PASSAT VARIANT (3C5) 08/2005 - 10/2011 1.8 TSI (118KW) BZB, CDAA,
VW PASSAT VARIANT (3C5) 08/2005 - 10/2011 2.0 FSI (147KW) AXX, BWA, BPY, CAWB, CCTA, CBFA, CCZA,
VW PASSAT VARIANT (365) 08/2010 – 10/2014 1.4 TSI ECOFUEL (110KW) CDGA,
VW PASSAT VARIANT (365) 08/2010 – 10/2014 1.4 TSI MULTIFUEL (118KW) CKMA,
VW PASSAT VARIANT (365) 08/2010 – 10/2014 1.8 TSI (118KW) CDAA,
VW PASSAT VARIANT (365) 08/2010 – 10/2014 2.0 TSI (155KW) CCZB,
VW SCIROCCO (137, 138) 05/2008 -- 2.0 TSI (155KW) CCZB,
VW SCIROCCO (137, 138) 05/2008 -- 2.0 TSI (147KW) CAWB,
VW TOURAN (1T1, 1T2) 02/2003 - 05/2010 1.4 TSI (103KW) BMY, CAVC,
VW TOURAN (1T1, 1T2) 02/2003 - 05/2010 1.4 TSI ECOFUEL (110KW) CDGA,
VW TOURAN (1T1, 1T2) 02/2003 - 05/2010 1.9 TDI (77KW) BKC, BLS, BXE,
VW TOURAN (1T1, 1T2) 02/2003 - 05/2010 1.9 TDI (74KW) AVQ,
VW TOURAN (1T1, 1T2) 02/2003 - 05/2010 1.9 TDI (66KW) BRU, BXF, BXJ,
VW TOURAN (1T3) 05/2010 -- 1.4 TSI (103KW) CAVC, CTHC,
VW TOURAN (1T3) 05/2010 -- 1.4 TSI (125KW) CAVB, CTHB,
VW TOURAN (1T3) 05/2010 -- 1.4 TSI ECOFUEL (110KW) CDGA
Vertailukoodit NISSENS 65279A
OE 1K0121251L
AKS DASIS 040025N
SEAT 1K0121251L
AUDI 1K0121251L
SEAT 1K0121253L
AUDI 1K0121253L
SEAT 5K0121251J
AUDI 5K0121251J
SKODA 1K0121251L
AVA QUALITY COOLING VW2207
SKODA 1K0121253L
BEHR HELLA SERVICE 8MK376774-031
SKODA 5K0121251J
FRIGAIR 0110.3134
THERMOTEC D7W060TT
JDEUS 001M24
VAN WEZEL 58002207
KAGER 31-2313
VAN WEZEL 058002207
KLOKKERHOLM 26302207
VEMO V15-60-6036
MAGNETI MARELLI 350213000000
VW 1K0121251L
NISSENS 65279A
VW 1K0121253L
NRF 53816
VW 5K0121251J