fi_FI
  • sv_SE ?>
  • ?>

Ostoskori:

0 tuotetta - 0,00 €
Ostoskori on tyhjä.

Edullinen varaosakauppa!

Lisää kuvia

JÄÄHDYTIN (JUOTETTU)

Esittely



Yleensä jäähdyttimestä puhuttaessa tarkoitetaan moottorin jäähdytysnesteen/veden jäähdyttäjää. Jäähdyttimen läpi virtaava kylmä ilma siirtää lämpöenergiaa jäähdyttimen sisällä virtaavasta jäähdytinnesteestä pois ja viilentää siten moottoria.

Jäähdyttimen ohessa on yleensä myös tuuletin eli flekti, joka varmistaa riittävän jäähdytyksen myös silloin kun auto on paikoillaan. Tuuletin pyörii nykyaikaisessa autossa yleensä sähkömoottorin voimalla ja kytkeytyy päälle vasta sitten, kun jäähdytysnesteen lämpötila nousee riittävän korkealle.

Jäähdytin on olennainen osa moottorin kestävyyden kannalta, hyvin toimiva jäähdytin pitää huolen siitä että moottori ei ylikuumene, talviaikaan kannattaa myös tarkistaa että jäähdytysnesteen pakkasen kesto on riittävä.

Toimitusaika: 1-9 pv

Normaali Hinta: 198,45 €

Alennettu Hinta: 136,86 €

TAI

Lisätietoja



AUDI

A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004
A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008
A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004
A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008
A4 CABRIOLET (8H7, B6, 8HE, B7) 04/2002 - 03/2009
A6 (4B2, C5) 01/1997 - 01/2005
A6 AVANT (4B5, C5) 12/1997 - 01/2005



SEAT
EXEO (3R2) 12/2008 --
EXEO ST (3R5) 05/2009 --

Tekniset tiedot

Nimi JÄÄHDYTIN (JUOTETTU)
Tuotenumero 003-017-0012-B
Pituus (mm) 630
Leveys (mm) 400
Syvyys (mm) 26
Vaihteisto Manuaali
Yhteensopivat automallit AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.6 (75KW) ALZ,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.8 T (110KW) AVJ,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.8 T (120KW) BFB, BKB,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.8 T (125KW) AMB,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.8 T (140KW) BEX,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.8 T QUATTRO (110KW) AVJ,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.8 T QUATTRO (120KW) BFB,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.8 T QUATTRO (125KW) AMB,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.8 T QUATTRO (140KW) BEX,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.9 TDI (74KW) AVB,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.9 TDI (85KW) BKE,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.9 TDI (96KW) AVF, AWX,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 1.9 TDI QUATTRO (96KW) AVF,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 2.0 (96KW) ALT,
AUDI A4 (8E2, B6) 11/2000 - 12/2004 2.0 FSI (110KW) AWA,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 1.6 (75KW) ALZ,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 1.8 T (120KW) BFB,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 1.8 T QUATTRO (120KW) BFB,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 1.9 TDI (85KW) BKE, BRB,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 (96KW) ALT,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TDI (100KW) BNA, BRF,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TDI (125KW) BRD,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TDI 16V (103KW) BLB, BRE,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TDI QUATTRO (125KW) BRD,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TFSI (147KW) BWT, BPG, BGB, BWE,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TFSI QUATTRO (147KW) BGB, BWE, BWT, BPG,
AUDI A4 (8EC, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TFSI QUATTRO (162KW) BUL,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.6 (75KW) ALZ,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.8 T (110KW) AVJ,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.8 T (120KW) BFB,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.8 T (140KW) BEX,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.8 T QUATTRO (110KW) AVJ,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.8 T QUATTRO (120KW) BFB,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.8 T QUATTRO (125KW) AMB,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.8 T QUATTRO (140KW) BEX,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.9 TDI (74KW) AVB,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.9 TDI (85KW) BKE,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.9 TDI (96KW) AVF, AWX,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 1.9 TDI QUATTRO (96KW) AVF,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 2.0 (96KW) ALT,
AUDI A4 AVANT (8E5, B6) 09/2001 - 12/2004 2.0 FSI (110KW) AWA,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 1.6 (75KW) ALZ,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 1.8 T (120KW) BFB,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 1.8 T QUATTRO (120KW) BFB,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 1.9 TDI (85KW) BKE, BRB,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 (96KW) ALT,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TDI (100KW) BNA, BRF,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TDI (125KW) BRD,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TDI 16V (103KW) BLB, BRE,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TDI QUATTRO (125KW) BRD,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TFSI (125KW) BPJ, BYK,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TFSI (147KW) BGB, BWE,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TFSI (162KW) BUL,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TFSI QUATTRO (147KW) BGB, BWE, BWT,
AUDI A4 AVANT (8ED, B7) 11/2004 - 06/2008 2.0 TFSI QUATTRO (162KW) BUL,
AUDI A4 CABRIOLET (8H7, B6, 8HE, B7) 04/2002 - 03/2009 1.8 T (120KW) BFB,
AUDI A4 CABRIOLET (8H7, B6, 8HE, B7) 04/2002 - 03/2009 1.8 T QUATTRO (120KW) BFB,
AUDI A4 CABRIOLET (8H7, B6, 8HE, B7) 04/2002 - 03/2009 2.0 TFSI 16V (147KW) BWE, BWT,
AUDI A6 (4B2, C5) 01/1997 - 01/2005 2.0 (96KW) ALT,
AUDI A6 AVANT (4B5, C5) 12/1997 - 01/2005 2.0 (96KW) ALT,
SEAT EXEO (3R2) 12/2008 -- 1.8 TSI (88KW) CDHA,
SEAT EXEO (3R2) 12/2008 -- 1.8 TSI (118KW) CDHB,
SEAT EXEO (3R2) 12/2008 -- 2.0 TDI (105KW) CAGA, CJCA,
SEAT EXEO (3R2) 12/2008 -- 2.0 TDI (125KW) CAHA, CGLB,
SEAT EXEO (3R2) 12/2008 -- 2.0 TFSI (147KW) BWE,
SEAT EXEO ST (3R5) 05/2009 -- 1.8 TSI (88KW) CDHA,
SEAT EXEO ST (3R5) 05/2009 -- 1.8 TSI (118KW) CDHB,
SEAT EXEO ST (3R5) 05/2009 -- 2.0 TDI (88KW) CAGC, CJCC,
SEAT EXEO ST (3R5) 05/2009 -- 2.0 TDI (105KW) CAGA, CJCA,
SEAT EXEO ST (3R5) 05/2009 -- 2.0 TDI (125KW) CAHA, CGLB,
SEAT EXEO ST (3R5) 05/2009 -- 2.0 TFSI (147KW) BWE
Vertailukoodit NISSENS 60304A
OE 8E0121251A
AKS DASIS 480029N
KAGER 31-0037
AUDI 8E0121251
KLOKKERHOLM 19302201
AUDI 8E0121251A
MAGNETI MARELLI 350213143800
AUDI 8E0121251AF
NISSENS 60304A
AVA QUALITY COOLING AI2240
NRF 50539
AVA QUALITY COOLING AI2201
SEAT 8E0121251
AVA QUALITY COOLING AI2195
SEAT 8E0121251A
AVA QUALITY COOLING AIA2201
SEAT 8E0121251AF
BEHR HELLA SERVICE 8MK376766-261
THERMOTEC D7A014TT
FRIGAIR 0110.3119
TYC 702-0012
JDEUS RA0010240
VALEO 732963
JDEUS RA0010241
VAN WEZEL 3002201
JDEUS RA0010350
VAN WEZEL 03002201
KAGER 31-0036
VEMO V15-60-6039