fi_FI
  • sv_SE ?>
  • ?>

Ostoskori:

0 tuotetta - 0,00 €
Ostoskori on tyhjä.

Edullinen varaosakauppa!

Lisää kuvia

LÄMMITYSLAITTEEN KENNO

Esittely



Yleensä jäähdyttimestä puhuttaessa tarkoitetaan moottorin jäähdytysnesteen/veden jäähdyttäjää. Jäähdyttimen läpi virtaava kylmä ilma siirtää lämpöenergiaa jäähdyttimen sisällä virtaavasta jäähdytinnesteestä pois ja viilentää siten moottoria.

Jäähdyttimen ohessa on yleensä myös tuuletin eli flekti, joka varmistaa riittävän jäähdytyksen myös silloin kun auto on paikoillaan. Tuuletin pyörii nykyaikaisessa autossa yleensä sähkömoottorin voimalla ja kytkeytyy päälle vasta sitten, kun jäähdytysnesteen lämpötila nousee riittävän korkealle.

Jäähdytin on olennainen osa moottorin kestävyyden kannalta, hyvin toimiva jäähdytin pitää huolen siitä että moottori ei ylikuumene, talviaikaan kannattaa myös tarkistaa että jäähdytysnesteen pakkasen kesto on riittävä.

Toimitusaika: 1-9 pv

Normaali Hinta: 41,97 €

Alennettu Hinta: 28,95 €

TAI

Lisätietoja



CITROEN

C4 COUPE (LA_) 11/2004 - 07/2011
C4 I (LC_) 11/2004 - 07/2011
C4 PICASSO I (UD_) 02/2007 - 08/2013



PEUGEOT
307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008
307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008
307 CC (3B) 10/2003 – 12/2008
307 SW (3H) 03/2002 – 12/2008

Tekniset tiedot

Nimi LÄMMITYSLAITTEEN KENNO
Tuotenumero 009-015-0014
Pituus (mm) 245
Leveys (mm) 132
Syvyys (mm) 32
Vaihteisto Aut / Man
Yhteensopivat automallit CITROEN C4 COUPE (LA_) 11/2004 - 07/2011 1.4 16V (65KW),
CITROEN C4 COUPE (LA_) 11/2004 - 07/2011 1.6 16V (80KW),
CITROEN C4 COUPE (LA_) 11/2004 - 07/2011 1.6 HDI (66KW),
CITROEN C4 COUPE (LA_) 11/2004 - 07/2011 1.6 HDI (80KW),
CITROEN C4 COUPE (LA_) 11/2004 - 07/2011 2.0 16V (100KW),
CITROEN C4 COUPE (LA_) 11/2004 - 07/2011 2.0 16V (130KW),
CITROEN C4 COUPE (LA_) 11/2004 - 07/2011 2.0 HDI (100KW),
CITROEN C4 I (LC_) 11/2004 - 07/2011 1.4 16V (65KW),
CITROEN C4 I (LC_) 11/2004 - 07/2011 1.6 16V (80KW),
CITROEN C4 I (LC_) 11/2004 - 07/2011 1.6 HDI (80KW),
CITROEN C4 I (LC_) 11/2004 - 07/2011 1.6 HDI (66KW),
CITROEN C4 I (LC_) 11/2004 - 07/2011 2.0 16V (100KW),
CITROEN C4 I (LC_) 11/2004 - 07/2011 2.0 16V (103KW),
CITROEN C4 I (LC_) 11/2004 - 07/2011 2.0 HDI (100KW),
CITROEN C4 PICASSO I (UD_) 02/2007 - 08/2013 1.6 HDI (80KW),
CITROEN C4 PICASSO I (UD_) 02/2007 - 08/2013 1.8 I 16V (92KW),
CITROEN C4 PICASSO I (UD_) 02/2007 - 08/2013 2.0 HDI 138 (100KW),
CITROEN C4 PICASSO I (UD_) 02/2007 - 08/2013 2.0 I 16V (103KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 1.4 (55KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 1.4 16V (65KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 1.6 16V (80KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 1.6 HDI 110 (80KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 2.0 16V (100KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 2.0 16V (103KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 2.0 16V (130KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 2.0 HDI 110 (79KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 2.0 HDI 135 (100KW),
PEUGEOT 307 (3A/C) 08/2000 – 12/2008 2.0 HDI 90 (66KW),
PEUGEOT 307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008 1.4 (55KW),
PEUGEOT 307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008 1.4 16V (65KW),
PEUGEOT 307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008 1.6 16V (80KW),
PEUGEOT 307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008 1.6 HDI 110 (80KW),
PEUGEOT 307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008 2.0 (100KW),
PEUGEOT 307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008 2.0 16V (103KW),
PEUGEOT 307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008 2.0 HDI 110 (79KW),
PEUGEOT 307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008 2.0 HDI 135 (100KW),
PEUGEOT 307 BREAK (3E) 03/2002 – 12/2008 2.0 HDI 90 (66KW),
PEUGEOT 307 CC (3B) 10/2003 – 12/2008,
PEUGEOT 307 SW (3H) 03/2002 – 12/2008 1.4 16V (65KW),
PEUGEOT 307 SW (3H) 03/2002 – 12/2008 1.6 16V (80KW),
PEUGEOT 307 SW (3H) 03/2002 – 12/2008 1.6 HDI 110 (80KW),
PEUGEOT 307 SW (3H) 03/2002 – 12/2008 2.0 16V (100KW),
PEUGEOT 307 SW (3H) 03/2002 – 12/2008 2.0 16V (103KW),
PEUGEOT 307 SW (3H) 03/2002 – 12/2008 2.0 HDI 110 (79KW),
PEUGEOT 307 SW (3H) 03/2002 – 12/2008 2.0 HDI 135 (100KW),
PEUGEOT 307 SW (3H) 03/2002 – 12/2008 2.0 HDI 90 (66KW)
Vertailukoodit NISSENS 71157
OE 6448N5
AKS DASIS 069002N
RF 54251
AUTOGAMMA 103678
EUGEOT 6448N5
AVA QUALITY COOLING CN6239
RASCO CN6239
BEHR HELLA SERVICE 8FH351311-261
UINTON HAZELL QHR2220
CITROËN 6448N5
CHLIECKMANN 60096239
FRIGAIR 0603.3011
HERMOTEC D6P012TT
HELLA 8FH351311-261
OPRAN 723044
KAGER 32-0145
AN WEZEL 9006239
KLOKKERHOLM 0537306239
AN WEZEL 09006239
MAGNETI MARELLI 350218318000
EMO V22-61-0010
NISSENS 71157