fi_FI
  • sv_SE ?>
  • ?>

Ostoskori:

0 tuotetta - 0,00 €
Ostoskori on tyhjä.

Edullinen varaosakauppa!

Lisää kuvia

LÄMMITYSLAITTEEN KENNO (JUOTETTU)

Esittely



Yleensä jäähdyttimestä puhuttaessa tarkoitetaan moottorin jäähdytysnesteen/veden jäähdyttäjää. Jäähdyttimen läpi virtaava kylmä ilma siirtää lämpöenergiaa jäähdyttimen sisällä virtaavasta jäähdytinnesteestä pois ja viilentää siten moottoria.

Jäähdyttimen ohessa on yleensä myös tuuletin eli flekti, joka varmistaa riittävän jäähdytyksen myös silloin kun auto on paikoillaan. Tuuletin pyörii nykyaikaisessa autossa yleensä sähkömoottorin voimalla ja kytkeytyy päälle vasta sitten, kun jäähdytysnesteen lämpötila nousee riittävän korkealle.

Jäähdytin on olennainen osa moottorin kestävyyden kannalta, hyvin toimiva jäähdytin pitää huolen siitä että moottori ei ylikuumene, talviaikaan kannattaa myös tarkistaa että jäähdytysnesteen pakkasen kesto on riittävä.


Toimitusaika: 1-9 pv

Normaali Hinta: 68,60 €

Alennettu Hinta: 47,31 €

TAI

Lisätietoja



OPEL

ASTRA F StW (51_, 52_) 09/1991 - 01/1998
ASTRA F Viistoperä 09/1991 - 01/1998
CALIBRA A (85_) 06/1990 - 07/1997
VECTRA A (86_, 87_) 09/1988 - 11/1995
VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 04/1988 - 11/1995

Tekniset tiedot

Nimi LÄMMITYSLAITTEEN KENNO (JUOTETTU)
Tuotenumero 037-015-0012-B
Pituus (mm) 158
Leveys (mm) 188
Syvyys (mm) 49
Yhteensopivat automallit OPEL;ASTRA F StW (51_, 52_);1.6 09/1995-01/1998,
OPEL;ASTRA F Viistoperä (53_, 54_, 58_, 59_) 1.4;09/1991-09/1993,
OPEL;ASTRA F Viistoperä (53_, 54_, 58_, 59_) 1.6;09/1995-01/1998,
OPEL;CALIBRA A (85_) 2.0 i;06/1990-07/1997,
OPEL;CALIBRA A (85_) 2.0 i 16V;06/1990-02/1994,
OPEL;CALIBRA A (85_) 2.0 i 16V;02/1994-07/1997,
OPEL;CALIBRA A (85_) 2.0 i 16V 4x4;06/1990-02/1994,
OPEL;CALIBRA A (85_) 2.0 i 16V 4x4;02/1994-07/1997,
OPEL;CALIBRA A (85_) 2.0 i 4x4;06/1990-07/1997,
OPEL;CALIBRA A (85_) 2.0 i Turbo 4x4;03/1992-07/1997,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 1.6 i;09/1993-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 1.6 i;09/1993-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 1.8 i Cat;03/1990-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 2.0 i 16V;06/1994-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 2.0 i 16V 4x4;06/1994-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 2.0 i Cat;09/1988-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 2.0 i Cat 4x4;01/1989-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 2.0 i Turbo 4x4;06/1994-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 2.5 V6;02/1993-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 2000/GT 16V;01/1989-06/1994,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 2000/GT 16V Cat;02/1990-11/1995,
OPEL;VECTRA A (86_, 87_) 2000/GT 16V Cat 4x4;02/1990-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 1.6 i;09/1993-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 1.6 i;09/1993-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 1.6 i Cat;09/1988-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 1.7 D;07/1992-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 1.8 i Cat;03/1990-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 2.0 i 16V;06/1994-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 2.0 i 16V Cat;02/1990-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 2.0 i Cat;09/1988-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 2.0 i GT;09/1988-11/1995,
OPEL;VECTRA A Viistoperä (88_, 89_) 2.5 V6;02/1993-11/1995
Vertailukoodit NISSENS 72635
OE 1618004
KLOKKERHOLM 3518302452
MAGNETI MARELLI 350213883000
MAGNETI MARELLI 350213102500
MAGNETI MARELLI 350213889000
MAGNETI MARELLI 350213108900
MAGNETI MARELLI 350213891000
MAGNETI MARELLI 350213122300
NISSENS 72635
MAGNETI MARELLI 350213127600
OPEL 1618004
MAGNETI MARELLI 350213138500
OPEL 1618044
MAGNETI MARELLI 350213143800
OPEL 52463008
MAGNETI MARELLI 350213143900